Wiśniowy Festiwal Inicjatyw

Szczegóły wydarzenia Harmonogram Kontakt
Czas do wydarzenia: NaN

Wiśniowy Festiwal Inicjatyw

Wiśniowy Festiwal Inicjatyw to festiwal szkolny integrujący całą społeczność szkolną - uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz pracowników szkoły. Chcemy, aby przestrzeń szkolna kojarzyła się nie tylko z nauką, ale również z bezpiecznym miejscem, które daje możliwość rozwoju i pozyskiwania nowych doświadczeń. Chcemy połączyć zdobywanie wiedzy z zabawą i stworzyć możliwość na integrację, zacieśnianie relacji z równieśnikami oraz przestrzeń na poznawanie nowych pasji i zainteresowań.

Zobacz film promocyjny
O WiFI

Problem społeczny

Zdajemy sobie sprawę, jak nieodwracalne skutki społeczne mogła spowodować pandemia. Chcemy spróbować zostawić za sobą miesiące izolacji, brak możliwości spotykania się i socjalizowania z rówieśnikami i umożliwić obecnym oraz nowym uczniom szkoły jak najłatwiejszą adaptację w, mogłoby wydawać się takiej samej, a jednak całkiem innej i nowej rzeczywistości. Pragniemy, aby wrześniowy powrót do szkoły po takiej przerwie był przeprowadzony w dobrej i sprzyjającej uczniom atmosferze oraz niósł za sobą pozytywne odczucia, a nie strach i stres.

Cel

Chcemy zintegrować całą społeczność szkolną, w tym również dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły, a także pomóc zaklimatyzować się nowym uczniom. Przestrzeń szkolna powinna być miejscem, gdzie można rozwijać się i zdobywać nowe doświadczenia, ale także poznawać nowe osoby tworząc niezapomniane wspomnienia

Zwolnieni z Teorii
Sponsorzy
Sii Klub Inteligencji Katolickiej Zakochaj się w Warszawie Instytut Sportu

Projekt finansowany przez m. st. Warszawa w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież.

Partnerzy
Perunite®

Kim jest PERUNITE®?

PERUNITE® to młody zespół liczący aż 30 osób, który tworzy content (tzn. serwery, modpacki, mapy, pluginy, mody itp.) w oparciu o grę Minecraft™. Ich celem jest zapewnienie satysfakcjonującej i dojrzałej rozgrywki dla graczy, przełamując tym stereotyp nieprofesjonalnego contentu w społeczności MC. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom odbiorców przygotowują innowacyjne narzędzia przyśpieszające i standaryzujące pracę z silnikiem MC.

RKNT Invenio

Czym jest RKNT Invenio?

Rakietowe Koło Naukowo-Techniczne “Invenio” to inicjatywa powstała w czerwcu tego roku, której celem jest pomoc uczniom szkół średnich w finansowaniu i realizowaniu ich innowacyjnych projektów. Pomimo krótkiego stażu, koło liczy już ponad 20 członków i wciąż dynamicznie się rozwija. Naszym głównym obszarem zainteresowań są projekty związane z szeroko pojętym przemysłem kosmicznym, ale chętnie pomożemy także w rozwoju inicjatyw o innej tematyce.