PROJEKTY

listopad 2020
Wiśniowa Cup
Jako samorząd postanowiliśmy zorganizować coś, co pomoże zająć czas nam, uczniom, w czasach pandemii, w przyjemny sposób zająć sobie wolny czas, a przy okazji pomoże nam się zintegrować. Tak narodził się pomysł WiśniowaCup, czyli turnieju w najpopularniejsze gry, który odbył się na kilka tygodni przed świętami. Uczniowie mogli zmierzyć się w potyczkach w gry takie jak League of Legends, Counter-Strike czy Valorant, które są obecnie wiodącymi grami e-sportowymi. Turniej został przeprowadzony w pełni profesjonalnie, a niektóre z rozgrywek transmitowane były na żywo. W przyszłości planujemy powtórzenie projektu, a być może nawet rozszerzenie go na turniej międzyszkolny. Będziemy starać się popularyzować e-sport i promować go jako obiecującą drogę na przyszłość..
październik - grudzień 2020
Konkurs artystyczny
Podczas pandemii, w ramach motywacji dla najkreatywniejszych uczniów, sekcja artystyczna zorganizowała wewnątrzszkolny konkurs. Poprzez uczniowskie glosowanie, zostały wybrane najlepsze prace w kategoriach: muzyka, poezja oraz rysunek. Nagrody zostały sfinansowane dzięki publicznej zrzutce, na którą wpłacali przedstawiciele fundacji EFC, rodzice uczniów oraz każdy, kto chciał okazać wsparcie dla artystów z Wiśniowej.
9 styczeń 2020
Strona główna SU
Po raz pierwszy od 5 lat strona została wykonana od podstaw z myślą o tym czego tak naprawdę potrzebuje społeczność szkolna. Uruchomienie strony było również początkiem standaryzacji nowego designu Wiśniowa SU. W gruncie rzeczy jest to efekt kompletnej przebudowy samorządu. Stronę jak i odbudowę SU pod względem IT zawdzięczamy ówczesnemu przewodniczącemu sekcji technicznej, Piotrowi Stadnickiemu.
grudzień 2019
Szlachetna Paczka
W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie zbierali produkty na szlachetną paczkę aby wesprzeć jedną z potrzebujących rodzin. Udało nam się zebrać prawie wszystkie produkty z listy.
grudzień 2019
Statut szkoły
W tym okresie razem z dyrekcją pracowaliśmy nad uchwaleniem nowego, skróconego i uproszczonego statutu szkoły. Dodatkowo udało nam się zapisać tam dodatkowe prawa dla uczniów, jak na przykład możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych na lekcji w celach dydaktycznych.
13 grudnia 2019
Stan wojenny
W naszej szkole, ku pamięci i edukacji, organizujemy obchody Rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego. W tym dniu można spotkać na wejściu legitymujących milicjantów, roznoszących ulotki konspiratorów, a także być świadkami zatrzymań i "pobić". Wszystko to dzieje się po to, żeby wzbudzić w nas świadomość, że dzisiejszą Polskę zawdzięczamy nie tylko działaniami podczas wojen, ale także tym, którzy walczyli z komunistyczną władzą.
9 grudnia 2019
System feedbacku
Do usług które oferujemy dla uczniów szkoły dołączył system feedbacku, na którym mogą dzielić się swoimi opiniami na temat szkoły, czy zgłaszać problemy oraz głosować na to które kwestie powinny zostać poruszone w pierwszej kolejności.
6 grudnia 2019
Aula gier
W szkole istnieje niejedno miejsce, w którym można się zrelaksować i rozwijać swoje zainteresowania. Jest nim np. aula gier, w której można zarówno wypożyczyć, jak i zagrać ze znajomymi i przyjaciółmi w gry planszowe. Miejsce powstało z inicjatywy uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie postarali się o dofinansowanie na remont auli!
2 grudznia 2019
Andrzejki
Podczas listopadowego święta w naszej szkole na każdym korytarzu wyczuwalna jest iskra magii. Uczniowie własnoręcznie starają się, aby Andrzejki były okazją do oderwania się od szkolnej rzeczywistości i symbolicznym poznaniem swojej przyszłości. Tego dnia na korytarzach Wiśniowej można zauważyć wiele stanowisk, każde reprezentujące inną technikę wróżbiarstwa i na własnej skórze przekonać się, że w ten jeden dzień w roku można dać się ponieść wyobraźni i pozwolić losowi przejąć kontrolę nad naszym życiem
1 grudnia 2019
Galeria Uzdolnionych
Podobnie jak aula, została odrestaurowana przez uczniów i stanowi teraz miejsce, w którym można wyróżnić uczniów o wybitnych osiągnięciach w wielu dziedzinach. Zapoczątkowała też motyw cegieł, który stał się nieodłącznym elementem krajobrazu szkoły i nadaje jej unikatowego klimatu.
październik 2019
Turniej League of Legends 2019
Nowopowstała w tym roku sekcja sportowo - esportowa wzięła się prężnie do pracy i już w pierwszym semestrze oprócz zajęć z koszykówki zorganizowała turniej w jedną z najpopularniejszych gier online. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, mamy nadzieję że następny będzie międzyszkolny.
październik 2019
Merchandise
Wiśniową Tradycją stała się akcja sprzedaży szkolnego merchu – bluz, koszulek, skarpetek oraz czapek.. Zespół uczniów czuwa nad tym, aby cała kolekcja była dobra jakościowo, przystępna cenowo i prezentowała się pierwszorzędnie
październik 2019
Makulatura
Co roku przynajmniej raz na semestr staramy się organizować kontener i zbiórkę makulatury wśród uczniów i nauczycieli. W ten sposób stare sprawdziany, kartkówki, czy materiały archiwalne służą za materiał na nowe, a przy okazji fundują niektóre z akcji, które organizujemy dla uczniów.
październik 2019
Kółko plastyczne
Sekcja artystyczna nie próżnuje i nie zważa na techniczny charakter szkoły. Kilkoro uczniów uformowało koło plastyczne, które od czas do czasu spotyka się aby porozmawiać o swojej twórczości i wymieniać się doświadczeniami czy wskazówkami.
20 września 2019
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
W naszej szkole mieliśmy ambasadora Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, rozwieszaliśmy plakaty dotyczące całej akcji oraz informowaliśmy o wydarzeniu na grupie szkolnej, dzięki czemu następnie liczną grupą wzięliśmy udział w strajku, żeby pokazać solidarność z grupami walczącymi o zmiany w zakresie ekologii w Polsce i na świecie.
wrzesień 2019
Leżaki
W ciepłe dni przed budynkiem na terenie szkoły zarówno podczas lekcji jak i przerw da się zauważyć uczniów i nauczycieli spędzających czas na wiśniowych leżakach. Jest to inwestycja z pieniędzy zebranych na loterii podczas festiwalu WiFi oraz zbiórek tematycznych i zarazem świetna okazja do spędzenia szkolnego dnia na świeżym powietrzu.
wrzesień 2019
Integracja klas pierwszych
Integracja trwała od wtorku do końca tygodnia (3-6 września), aby uczniowie stopniowo zapoznawali się z nowym środowiskiem. Polegała na grze drużynowej między klasami pierwszymi i zaprzęgła do pracy wielu uczniów z Samorządu. Gra zaczynała się od prezentacji na temat szkoły i ustawionego komunikatu dyrektora o ewakuacji, aby rozdzielić uczniów poszczególnych klas. Kiedy klasy były już rozdzielone, drużyny organizacyjne przydzielały im zadania i uczestnicy zabawy musieli komunikować się między sobą za pomocą krótkofalówek, aby podołać stawianym przed nimi wyzwaniom. W razie potrzeby na jednym z kanałów była osoba służąca pomocą, która naprowadzała uczestników na właściwy trop. W związku z tym, że wszyscy mieli ten sam cel - wyjść z pomieszczenia przed końcem czasu - był to fantastyczny rodzaj integracji i okazja, żeby zawrzeć nowe znajomości,, a także nauczyć się ze sobą współpracować.
1 września 2019
Sekcja techniczna
Powstała w tym roku sekcja techniczna zrzesza chętnych do uczenia się i nauczania tajników programowania, zarządzania sieciami, budowy robotów czy elektroniki. Jest to przestrzeń do rozwoju, ale też ogromne wsparcie dla naszych działań pod kątem technicznym i informatycznym.
sierpień 2019
Pokój 23
W czasie wolnym, członkowie samorządu przesiadują w pokoju 23, jest to pomieszczenie prowadzone przez uczniów; dla uczniów. Każdy jest tam mile widziany, może porozmawiać, zaangażować się w działania SU, odpocząć, lub po prostu miło spędzić czas.
6 marca 2019
Targi szkół EXPO
W centrum nauki kopernik odbywają się co roku targi szkół średnich i uczelni, na które regularnie wysyłamy członków samorządu uczniowskiego, którzy uczciwie opowiadają o szkole i dbają o to żeby chętnych nie było jak najwięcej, tylko żeby młodzi ludzie tam przychodzący świadomie wybrali swoje szkoły.
21 lutego 2019
WiFi
Najbardziej widowiskowym wydarzeniem dla uczniów był Wiśniowy Festiwal Inicjatyw. Początkowo była to akcja mająca na celu świętowanie zajęcia 1 miejsca w rankingu Perspektyw, jednak bardzo szybko rozrosła się do wydarzenia ogólnoszkolnego, w które zaangażowało się bardzo dużo uczniów. W dniu wydarzenia, oprócz samych uczniów, bawili się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Wydarzenie trwało parę godzin, a atrakcji było tak dużo, że nie sposób się było w tym czasie nudzić. Naszą motywacją była chęć integracji społeczności szkolnej poprzez dobrą zabawę. Był to strzał w dziesiątkę i cieszymy się, że WiFi ma stać się wydarzeniem cyklicznym. Krótkie podsumowanie tego projektu można zobaczyć na YouTube pod tym linkiem
21 lutego 2019
Zlot Fanów Minecraft
Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły chętnie organizuje się na kilku serwerach tej popularnej gry szwedzkiego studia promującej kreatywność i pracę zespołową. Często udaje im się zorganizować właśnie dzięki naszej grupie na facebooku.
18 kwietnia 2019
Wiśniowa Grupa Ogólna
Założyliśmy na facebooku grupę szkolną, na której znajduje się obecnie większośc uczniów. Stała się ona platformą do porozumiewania się - mamy tam biuro rzeczy znalezionych, ogłaszamy ważne dla uczniów akcje i wydarzenia, czy pytamy ich o zdanie w istotnych kwestiach. Niejednokrotnie właśnie to szybkie centrum komunikacji przyczyniło się do sukcesu wielu inicjatyw uczniowskich.
luty 2017
Aula Czekoladowa
Nasi uczniowie zorganizowali fundusze od kilku organizacji pozarządowych i własnymi rękami odrestaurowali aulę przy bufecie, która natychmiast zatętniła życiem. Jej nazwa wzięła się od koloru cegieł po nałożeniu bejcy, która okazała się ciemniejsza niż sądziliśmy. To bijące serce naszej społeczności.